شهر یزد پر است از خانه های اشرافی قدیمی که اکنون تغییر کاربری داده و تبدیل به هتل های سنتی شده اند. اتاق های سه دری و پنج دری شده اند اتاق هایی با تخت های دو نفره و چهار نفره و اتاق های کوچک اطراف خانه، اتاق های تک خواب. حیاط بزرگ خانه پر شده از میز و تخت هایی که برای استراحت و صحبت و نوشیدن چای و شربت دور تا دور آن قرار گرفته است. بادگیرها هنوز حیرت آورند و در حوض های پر از آب گاهی ماهی های قرمز را می بینی که یا یک جا جمع شده اند یا به سرعت در حال شنا هستند. درخت ها و گل های باغچه نیز لذت این دیدنی ها را چند برابر می کنند. مطبخ ها تبدیل به آشپرخانه هتل شده اند و با سِرو غذاهای سنتی، مهمانان را به یاد دستپخت مادربزرگ های شان می اندازند.

 این شهرِ پر رمزو راز را یزد گرد اول به دخترش هدیه می دهد؛ شهرِ ایزد، مکانی پاک و مقدس. این یعنی این شهر قدمتی به اندازه تاریخ دارد. البته نمی دانیم دقیقا نخستین بار چه کسانی قدم به این منطقه گذاشتند و زندگی آغاز کردند؛ یعنی نقل قول ها در این باره فراوان است. اما انگار شروع داستانِ این شهرِ تاریخ دار از هزاره‌ سوم‌ پيش‌ از ميلاد فراتر رفته‌ است‌.
این گنجه خاطرات چند قرن را در خود جای داده است. شگفت آور و وسوسه انگیز. قدم زدن در این شهر، حافظه ات را پر می کند از زیبایی ها، نشاط و دوست داشتنی ها. گاهی باید برای پس گرفتن حس های زیبای تجربه شده به گذشته سرک کشید. یزد تو را همه تن چشم می کند.

هتل داد به عنوان تنها هتل ۴ستاره استان یزد که در دل بافت تاریخی قرار دارد، نمونه ای بی نظیر از یک هتل کلاسیک با سبکی ایرانی – یزدی است. این مجموعه در مجاورت شناخته شده ترین یادگارهای تاریخی یزد؛ از جمله آتشکده زرتشیان، مسجد جامع، موزه آب، زندان اسکندر، مجموعه امیرچخماق و محله تاریخی فهادان قرار دارد. هتل داد به عنوان بهترین هتل یزد در صدر لیست هتل های یزد دارای ۸۸ باب اتاق شامل اتاق های یک تخته، دو تخته ، سه تخته، اتاق های متصل به هم ( چهار تخته)، ماه عسل و رویال سوئیت با طراحی سنتی و امکانات رفاهی مدرن است. خدمات رفاهی این مجموعه شامل دو رستوران، کافی شاپ، کافه گالری، مجموعه آبی، اینترنت رایگان، خدمات خشکشویی، تاکسی سرویس، فروشگاه صنایع دستی، آژانس مسافرتی جهت برگزاری تورهای مختلف و خرید بلیت، پارکینگ مسقف(با ظرفیت محدود) و سالن همایش جهت برگزاری جشن، سمینار، همایش و سایر مراسم است. مجموعه داد تمام تلاش خود را کرده است تا با در نظر گرفتن سلیقه ها و انتظارات متفاوت، خدمات نوین و بدون نقصی را به شما عزیران ارئه دهد.

معماری برجسته و دلربای این هتل شما را مجاب می کند تا با فنجانی چای ساعت ها در حیاط مرکزی آن بنشینید و لحظاتی را ثبت کنید که یادآوری اش همواره دلتان را روشن نگه دارد. پشت بام این هتل بدون شک زیباترین قسمت های این بناست که می توان رخ به رخ با تاریخ، سطر به سطر تاریخ و فرهنگ این شهر را مرور کرد. یزدی ها به میهمان نوازی شهره اند و ما در این مجموعه این خصلت را به بهترین نحو به شما نشان خواهیم داد.